DOPRAVA ZDARMA nad 3 000 Kč

Jednoduchý žebříik

Německý výrobce Hailo se specializuje na komplexní a sofistikovaná řešení s multifunkčním využitím, ale naštěstí nezapomíná ani na méně náročné zákazníky, kteří od žebříku chtějí jediné - dostat se bezpečně do výšky několika metrů.

Hliníkový žebřík na pět způsobů

Tento základní požadavek splňuje hlavně modelová řada ProfiStep Uno, která obsahuje jednodílné hliníkové žebříky. Uživatel je tedy nemusí (ani nemůže) nijak vysouvat, zkracovat ani přizpůsobovat- vše je dáno jeho základní výškou (počtem příček). To může být pro mnohé velmi omezující, ale jako lehký pomocník do zahrady může být naprosto dostatečný a ideální.

Mezi hlavní výhody takto specializovaného žebříku patří naprostá jednoduchost - nic nesestavujete, jen žebřík přemístíte a můžete stoupat. Žebříky jsou i velmi lehké, jak je ostatně zvykem u všech hliníkových produktů od Hailo, takže i velký šestimetrový žebřík unese bez problémů každý.

Jednodílné žebříky mají však i své stinné stránky, takže si pečlivě rozmyslete, jestli vám tento typ stačí, nebo jestli využijete i nadstandardní funkčnost. Nevýhody lze spatřovat hlavně v špatné mobilitě - šestimetrový žebřík bude mít šest metrů vždy, takže o převozu osobním autem nemůže být ani řeč- a také ve větším prostoru pro uskladnění a hlavně v jeho nenastavitelnosti. Tyto žebříky nelze využít jako štafle nebo jako pracovní plošiny. Ale to není chyba, spíše vlastnost, se kterou je ale nutno počítat.

Žebříky této řady jsou dodávány v pěti velikostech, od 275 cm do 600 cm, takže tady by pro každého kutila měl být ten pravý model. Na závěr lze zmínit ještě další podstatnou výhodu, kterou je cena, neboť díky své jednoduchosti jde o produkty o tisíce levnější, než je zvykem u jejich šikovnějších sourozenců.