DOPRAVA ZDARMA nad 3 000 Kč

Hailo hliníkové lešení

Přidáte-li k tradiční německé pečlivosti a důrazu na kvalitu i špetku kreativity, můžete získat výsledek, který bude velmi podobný společnosti Hailo. Ta vznikla krátce po druhé světové válce (název vznikl spojením názvu města Haiger, odkud společnost pochází, a jména Loh, což je příjmení zakladatele) a z produkce nutných poválečných nástrojů se od roku 1960 stává průkopníkem hliníkových schůdků a žebříků.

Výhody spojené s užitím hliníku (lehká a odolná konstrukce zachovávající si svou stabilitu) původně hlavně pro žebříky jsou přirozeně aplikovatelné i na lešení. Produktová řada je pak relativně bohatá a těží i z velké nastavitelnosti těchto lehkých konstrukcí. Díky tomu můžete z původně třímetrového lešení s plošinou (s protiskluzovou úpravou povrchu pro vyšší bezpečnost práce) vytvořit lešení až pětimetrové, což je výška dostatečná pro většinu domácích a poloprofesionálních prací.

Mobilita především

Hliníková řešení od Hailo jsou při zachování vysoké úrovně bezpečnosti proslavena svou přenositelností a snadnou manipulací, sestavením a přepravou. Díky důmyslnému skládání se může i to největší lešení převážet v běžném osobním voze. Sestavení a následná práce na lešení je pak proveditelná i v jedné osobě, takže s hliníkovým lešením Hailo získáváte opravdového partnera pro práci, který hodně pomáhá a nové starosti Vám nepřináší.

Nezapomeňte na bezpečnost

Hliník je opravdu lehoučký a s trochou nadsázky je potřeba dávat pozor i na to, aby ho neodfoukl vítr. Proto je vhodné (a de facto nutné) používat závaží. Ty taktéž dodává Hailo a pro třímetrové lešení jsou potřeba 4, pro pětimetrové pak dvojnásobek. Nikdy bezpečnost nepodceňujme, protože zdraví máme jedno a pád ze tří metrů nás o něj může spolehlivě připravit. Vzhledem k tomu, že Hailo poskytuje i dvojnástavbové lešení s celkovou výškou 7(!) metrů, není radno cokoliv ponechat náhodě.