DOPRAVA ZDARMA nad 3 000 Kč

Hailo univerzální žebřík

Navzdory lákavému názvu nejde o určitý produkt. Univerzalita je spíše filozofií produktů a řešení od této německé společnosti s více než 60 let trvající tradicí. Díky tomu jsou i hliníkové žebříky tohoto průkopníka právě v použití hliníku tak multifunkční a celosvětově oblíbené.

Jeden žebřík pro mnoho použití

Hliníkové konstrukce žebříků jsou na míle vzdáleny tradičnímu pojetí dřevěných žebříků, které s velkou námahou někam přenesete, pak je opřete a s potlačením pudu sebezáchovy po nich vyšplháte. Zaprvé, Hailo vyrábí hlavně teleskopické žebříky, které jsou složeny z několika dílů- díky tomu lze snadno zvolit požadovanou výšku. Díky použití velmi lehkého kovu (hliníku) je navíc taková konstrukce velmi lehká (pro obrovský téměř 10-ti metrový žebřík zanedbatelných 25 kilogramů) a skladná. Tyto žebříky ale nejsou pouze výsuvné, ale jejich klouby umožňují „ohnutí“ do podoby štaflí. Díky tomu lze použít žebřík i v místě, kde opření o pevnou překážku nepřipadá v úvahu, byť samozřejmě se sníženou pracovní výškou.

Další možností, jak nastavitelnost žebříků Hailo využít, je náročný terén schodů a jiných nerovností, neboť můžeme díky teleskopickému systému (například u čtyřdílného žebříku) nastavit každou polovinu zvlášť. Náročnější kutily možná osloví i možnost k takovému žebříku namontovat i speciální plošinu, která zcela změní funkčnost celé konstrukce (tato plošina se většinou prodává zvlášť jako součást rozmanitého příslušenství).

Další funkčnost zajišťují i háčky na vědra a to vše se zachováním prvotřídní bezpečnosti, která je pro tento segment snad tím nejdůležitějším kritériem. Co by mohlo poranit je zaoblené nebo pogumované, po čem by se dalo smeknout je speciálně protiskluzově upraveno a díky ocelovým kloubům a dalším bezpečnostním prvkům se vám nestane, že žebřík nepředvídatelně „zajede do sebe“ nebo jinak zradí Vaši důvěru.